Restauracijai

Restauracijai

Architektūros paminklai yra neatsiejami nuo mūsų istorijos ir kultūros. Jie – mūsų protėvių kūrybinės veiklos palikimas. Prieš 110 metų įkurtos bendrovės „Caparol“ nuolatinis siekis – išlaikyti ir apsaugoti šį kultūros paveldą. Jau dešimtmečius įmonė, tiekdama kalkinius bei silikatinius gaminius, prisideda prie to, kad architektūros paminklai būtų deramai restauruojami ir atnaujinami. Visoje Europoje yra apstu žymių istorinių paminklų, atnaujintų ir prikeltų naujam gyvenimui, naudojant „Caparol“ gaminius. Anksčiau naudotos dangos buvo kruopščiai ištirtos, todėl šiandien gaminamos dengimo medžiagos yra autentiškos, pavyzdžiui, linų sėmenų aliejiniai dažai, skirti medienai. Darbas paminklosaugos srityje paskatino bendrovę „Caparol“ sukurti naują prekės ženklą „Histolith“. Juo pažymėti visi bendrovės gaminami kokybiški produktai, naudotini paminklosaugos srityje. Paminklosaugininkams, architektams ir dažytojams pateikiami gaminiai – tai architektūros paminklų priežiūrai ir istorinių statinių remontui reikalingos medžiagos. Visos jos – iš vienų rankų.

Mes džiaugiamės, galėdami prisidėti saugant ir puoselėjant vertingą viso pasauliokultūros paveldą.

Ypatingos mineralinių dažų savybės

Neregėtas ilgalaikiškumas

Mineralai, kaip užpildai ir neorganiniai (mineraliniai) pigmentai, kartu su skystuoju stiklu sudaro nepakartojamą mišinį. Iš mineralinių medžiagų pagamintiems dažams „Histolith“ šis mišinys suteikia nepaprasto atsparumo atmosferos veiksniams ir ilgalaikiškumą – tokios savybės nebūdingos jokiems kitiems dažams.

Nedegumas

Dažai „Histolith“, būdami tam tikros mineralinės sudėties, net esant aukštai temperatūrai yra nedegūs, todėl pagal DIN4102 1 dalį priskiriami A2 klasei. Kilus gaisrui šie dažai neišskiria jokių nuodingų dujų.

Savita dviguba kristalizacija

Silikatinių dažų ypatumas – gebėjimas kristalizuotis su kitomis statybinėmis medžiagomis. Silikatiniai dažai – tai vieninteliai dažai, kurie, veikiami skystojo kalio silikato, chemiškai reaguoja su pagrindu. Dažai „Histolith“ susiriša ne tik su pagrindu, bet taip pat ir su kvarciniais užpildo mišinio komponentais. Todėl gaunami patvaresni ir mažiau kreidinantys paviršiai. Tokia savita kristalizacija būdinga tik „Histolith“ gaminiams.

Didelis vandens garų difuzijos srovės tankis (sd-H20 dydis)

Vandens garų pralaidumas (matuojamas sd-H20 dydžiu metrais) parodo, kaip greitai drėgmė gali prasiskverbti per statinį. Kuo mažesnis sd dydis, tuo didesnis naudojamų statybinių medžiagų pralaidumas. Silikatinių dažų sd-H20 dydis yra 0,01 m, todėl pagal DIN EN ISO 7783-2 jie priskiriami klasei „didelis“. sd-H20 dydis, be vandens sugerties, yra svarbiausias statybos fizikos rodiklis vertinant dažų difuziškumą.

Pelėsinių grybų apnašos

Silikatiniai ir kalkiniai dažai „Histolith“, naudojami vidaus patalpoms, yra atsparūs pelėsiniams grybams ir dumbliagrybiams. Šią puikią savybę, viena vertus, jiems suteikia didelis šarmingumas, antra vertus, didelis vandens garų pralaidumas. Pelėsiniams grybams augti reikalinga drėgmė ir organinė maitinamoji terpė. Naudojant dažus „Histolith“, drėgmė iš konstrukcinio elemento gali greitai išgaruoti, sienos lieka sausos; mineralinė dažų sudėtis nėra palanki maitinamoji terpė pelėsiniams grybams augti. Ši savybė yra lemiama, perkant vidaus dažus.

Neprilygstama spalvų įvairovė

„Histolith“ paletė apima apie 301 mineralinių dažų, kurių pagrindas yra šviesai atsparūs pigmentai, atspalvį. Maišant skirtingus šviesai atsparius pigmentus gaunamos vis naujos spalvos, tenkinančios reikliausių apipavidalintojų norus. Su pigmentais maišomos spalvos atrodo natūraliai, perteikia istorinį autentiškumą.

Puikus atsparumas šviesai

Dėl neorganinių pigmentų, taip pat neorganinio rišiklio skystojo stiklo gaminiai „Histolith“ būna labai atsparūs šviesai. Net ilgalaikis UV poveikis neišblukina sodrių spalvų. Praėjus daugeliui metų spalva po palangėmis niekuo nesiskiria nuo neapsaugotų fasadų spalvos. Vadinamasis palangių testas Jums įrodo: „Histolith“ yra atsparūs UV ir neblunka.

Ekologija

Silikatinius dažus pagal DIN 18363 2.4.1 sudaro kietos arba skystos formos skystasis stiklas, neorganiniai pigmentai ir mineraliniai užpildai – tai medžiagos, gautos ne iš naftos žaliavos. Visas procesas, apimantis žaliavos gavimą, apdirbimą ir atliekų tvarkymą, yra natūralus ir nekenksmingas aplinkai. Silikatiniai ir kalkiniai dažai gali būti tvarkomi kaip statybinės atliekos.

Ekonomika

Dažai „Histolith“ yra neparastai ekonomiški, lengvai dengiami, labai atsparūs, puikūs, aukštaverčiai ir patvarūs. Dar viena gera savybė – jais padengti paviršiai gali būti paprastai perdažomi.

Silikatiniai dažai „Histolith“ – vieninteliai dažai, kuriems būdinga dviguba kristalizacija

Silikatiniai dažai – vieninteliai dažai, kurie, veikiami rišiklio skystojo kalio silikato (skystojo stiklo), chemiškai reaguoja su pagrindu. Ši cheminė reakcija nuo seno vadinama kristalizacija. Ji visada vyksta, mineralinius pagrindus padengus silikatiniais dažais.

Norint gauti reikiamo storio sluoksnį, būtiną paviršiui išlyginti ir patvarumui suteikti, nepakanka įmaišyti spalvotų pigmentų į skystąjį stiklą, reikia įmaišyti ir priedų – dažniausiai kreidos ir kalcitinių medžiagų, nereaguojančių su skystuoju stiklu. Kalcitinius užpildus tirpdo rūgštus lietus, tuomet spalvoti pigmentai atsipalaiduoja ir paviršius ima kreidinti. Silikatinių dažų ilgalaikiškumui pagerinti kalcitiniai užpildai keičiami maltu kvarcu. Šie kvarciniai komponentai reaguoja (kristalizuojasi) su skystuoju stiklu taip pat, kaip ir skystasis stiklas su silikatiniu pagrindu. Todėl silikatiniai dažai „Histolith“ atsparesni dilimui, labai sumažėja polinkis kreidinti, pagerėja atsparumas šviesai. Dėl šios antros cheminės kristalizacijos dažų sluoksniai tampa ilgalaikiškesni. Dažų „Histolith“ kristalizacija su mineraliniu pagrindu ir su juose esančiais mineraliniais užpildais vadinama dviguba kristalizacija.

Kad kvarco dalis pigmentų ir užpildų mišinyje išliktų dažų receptūrai reikiamo smulkumo, būtini kompleksiniai procesai. Kvarcas šio proceso metu uždarame reaktoriuje sumalamas į kvarcinius miltus ir su pigmentais sumaišomas į pigmentų ir užpildų mišinį. Būtina laikytis saugos sąlygų, dėl kurių šis metodas tampa brangus.

„Caparol“ įdiegė šią inovaciją ir dabar gaminiai „Histolith“ – vieninteliai silikatiniai dažai, kurie yra ilgalaikiai ir kartu daug mažiau kreidinantys, palyginti su kitais silikatiniais dažais.

  • Kirtimų g. 47 Vilnius
  • +370 616 03444
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • Įmonės kodas: 303121056
    PVM m.k.: LT100008012212
Copyright © 2019 Dažų gama | Visos teises saugomos | Sprendimas Senu/<as design