Architektūros paminklai yra neatsiejami nuo mūsų istorijos ir kultūros. Jie – mūsų protėvių kūrybinės veiklos palikimas. Prieš 110 metų įkurtos bendrovės „Caparol“ nuolatinis siekis – išlaikyti ir apsaugoti šį kultūros paveldą. Jau dešimtmečius įmonė, tiekdama kalkinius bei silikatinius gaminius, prisideda prie to, kad architektūros paminklai būtų deramai restauruojami ir atnaujinami. Visoje Europoje yra apstu žymių istorinių paminklų, atnaujintų ir prikeltų naujam gyvenimui, naudojant „Caparol“ gaminius. Anksčiau naudotos dangos buvo kruopščiai ištirtos, todėl šiandien gaminamos dengimo medžiagos yra autentiškos, pavyzdžiui, linų sėmenų aliejiniai dažai, skirti medienai. Darbas paminklosaugos srityje paskatino bendrovę „Caparol“ sukurti naują prekės ženklą „Histolith“. Juo pažymėti visi bendrovės gaminami kokybiški produktai, naudotini paminklosaugos srityje. Paminklosaugininkams, architektams ir dažytojams pateikiami gaminiai – tai architektūros paminklų priežiūrai ir istorinių statinių remontui reikalingos medžiagos. Visos jos – iš vienų rankų.
Mes džiaugiamės, galėdami prisidėti saugant ir puoselėjant vertingą viso pasauliokultūros paveldą.
Silikatiniai dažai – vieninteliai dažai, kurie, veikiami rišiklio skystojo kalio silikato (skystojo stiklo), chemiškai reaguoja su pagrindu. Ši cheminė reakcija nuo seno vadinama kristalizacija. Ji visada vyksta, mineralinius pagrindus padengus silikatiniais dažais.
Norint gauti reikiamo storio sluoksnį, būtiną paviršiui išlyginti ir patvarumui suteikti, nepakanka įmaišyti spalvotų pigmentų į skystąjį stiklą, reikia įmaišyti ir priedų – dažniausiai kreidos ir kalcitinių medžiagų, nereaguojančių su skystuoju stiklu. Kalcitinius užpildus tirpdo rūgštus lietus, tuomet spalvoti pigmentai atsipalaiduoja ir paviršius ima kreidinti. Silikatinių dažų ilgalaikiškumui pagerinti kalcitiniai užpildai keičiami maltu kvarcu. Šie kvarciniai komponentai reaguoja (kristalizuojasi) su skystuoju stiklu taip pat, kaip ir skystasis stiklas su silikatiniu pagrindu. Todėl silikatiniai dažai „Histolith“ atsparesni dilimui, labai sumažėja polinkis kreidinti, pagerėja atsparumas šviesai. Dėl šios antros cheminės kristalizacijos dažų sluoksniai tampa ilgalaikiškesni. Dažų „Histolith“ kristalizacija su mineraliniu pagrindu ir su juose esančiais mineraliniais užpildais vadinama dviguba kristalizacija.
Kad kvarco dalis pigmentų ir užpildų mišinyje išliktų dažų receptūrai reikiamo smulkumo, būtini kompleksiniai procesai. Kvarcas šio proceso metu uždarame reaktoriuje sumalamas į kvarcinius miltus ir su pigmentais sumaišomas į pigmentų ir užpildų mišinį. Būtina laikytis saugos sąlygų, dėl kurių šis metodas tampa brangus.
„Caparol“ įdiegė šią inovaciją ir dabar gaminiai „Histolith“ – vieninteliai silikatiniai dažai, kurie yra ilgalaikiai ir kartu daug mažiau kreidinantys, palyginti su kitais silikatiniais dažais.